CRIS zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych do nowej Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej.
Szkoła adresowana jest do członków zarządów, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających w obszarach takich jak: edukacja i kształcenie, integracja społeczna, rynek pracy oraz ochrona zdrowia.
Dlaczego warto wziąć udział? W ramach projektu uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w procesie edukacyjnym, obejmującym indywidualne i grupowe formy wsparcia. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych edukatorów, ekspertów i specjalistów. Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma indywidualny plan rozwojowy, który będzie regularnie monitorowany i dostosowywany do jego/jej potrzeb. Na zakończenie udziału w Szkole absolwenci uzyskują stosowny certyfikat.
Czego się nauczysz? Zakres tematyczny Szkoły będzie obejmował m.in.: zagadnienia z zakresu podstaw systemu prawa dla organizacji pozarządowych, źródeł prawa na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim, przebiegu procesu legislacyjnego. Informacje o systemie dialogu obywatelskiego, najważniejszych problemach prawnych III sektora. Wiedzę o rzecznictwie prowadzonym na poziomie międzynarodowym oraz przykłady i analizy działań i kampanii rzeczniczych. Umiejętności, które będzie można zdobyć w ramach szkoły to m. in. pisanie skarg, wniosków, petycji, dostęp do informacji publicznej. Mówienie prostym językiem o problemach społecznych, marketing w rzecznictwie. Czytanie ze zrozumieniem: konsultowanych aktów prawnych, uzasadnień do ustawy i propozycji poprawek. Przygotowywanie kampanii w mediach społecznościowych i tradycyjnych, wykorzystanie dostępnych narzędzi informatycznych.
Zajęcia i spotkania będą prowadzili eksperci i ekspertki z wieloletnim doświadczeniem współpracujący z Fundacją Schumana, a także Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Fundacją trzeci.org.
Jakie formy wsparcia oferujemy?
- 48 godzin wsparcia grupowego – 2 zjazdy, 5 webinariów tematycznych i 2 warsztaty wzmacniające;
- Indywidualne wsparcie edukacyjne, w tym tworzenie indywidualnych planów rozwojowych wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami.
- Wsparcie eksperckie, podczas którego będą analizowane postulaty zgłaszane przez uczestników/uczestniczki.
Zgłoszenia osób zainteresowanych dołączeniem do Szkoły przyjmujemy do 8 grudnia 2024 r. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.gle/5H6Lpm5erpw3PjDD9 Z osobami wstępnie zakwalifikowanymi skontaktujemy się indywidualnie po zakończeniu rekrutacji.
Udział w Szkole jest bezpłatny.
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS realizuje projekt w partnerstwie z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych (Lider) oraz Polską Fundacją im. Roberta Schumana i Fundacją trzeci.org. Projekt jest dofinansowany ze środków